اخبار صنعت

 DOP-SOFT نرم افزار جدید دلتا برای HMI

ورژن جدید نرم افزار HHMI های DELTA با نام DOP-SOFT منتشر شد . این نرم افزار در واقع نسخه ای جدید از SCREEN EDITOR میباشد که بر مبنای SCREEN EDITOR طراحی و توسعه داده شده است .

 


به این نرم افزار قابلیت های جدیدی اضافه شده است و محیطی کاربر پسند را در این نرم افزار ارایه کرده اند ، یکی از قابلیت های بارز این نرم افزار ف چرخش 90 درجه ای SCREEN می باشد که در کمتر نرم افزاری مشاهده میشود ، راحی کار با HMI و برنامه نویسی راحت تر در این ورژن موجب تسهیل در ایجاد پروژه شده است

 ویژگی های جالب این نرم افزار به شرح زیر است :

 قابلیت چرخش 90 درجه ای SCREEN و ELEMENT ها در پروژه

 1. مدیریت ماکرو ها در محیطی بهتر و کاربر پسند تر
 2. دسترسی ساده به ماکرو ها در یک محیط واحد
 3. پشتیبانی از سایز های 8 اینچ و با قابلیت ETHERNET
 4. اضافه شدن Element تغییر زبان و تسهیل قابلیت multi-language
 5. پشتیبانی از زبان فارسی (همانند مدل های قبلی)
 6. افزایش تعداد کنترلر ها و پشتیبانی از PLC های چدید دلتا
 7. اضافه شدن SLIDER ، COMBO BOX و  LIST BOX به منوی ELEMENT
 8. بهبود محیط SCREEN SAVER در منوی SCREEN نرم افزار
 9. بهبود مدیریت ELEMENT ها و  MEMORY در منوی EDIT
 10. اضافه شدن قابلیت RESET HMI برای برگشت به تنظیمات کارخانه از طریق نرم افزار
 11. اضافه شدن TEST BANK در کنار  PICTURE BANK
 12. قابلیت IMPORT و EXPORT متن و تصویر و SCREEN 
سرو درایو جدید دلتا سری ASDA-M

 با طراحی نواورانه و درنوردیدن مرز های طراحی، سروو درایو های سری ASDA-M دلتا، یک تعریف جدید را از مفهوم سرو ارائه داده است که از ترکیب کامل یک سیستم سرو و یک motion controller ایجاد شده است. مدل ASDA-M در واقع  نسخه توسعه یافته سرو سری ASDA-A2 می باشد که مزایای رزولوشن بالا، دقت بالا، پاسخ فرکانسی بالا، E-CAM داخلی، قابلیت full-close-loop کنترل داخلی، پشتیبانی از مد کنترل موقعیت داخلی(pr)، بسیاری قابلیت های دیگر ASDA-A2 را دارد.


علاوه بر اینها سرو درایو مدل ASDA-M دلتا، بسیاری قابلیت های فراتر از مدل ASDA-A2 را نیز در خود گنجانده است.

سروو درایو سری ASDA-M دلتا در واقه سه عدد سروو درایو پیشرفته مدل ASDA-A2 می باشد که در یک فریم تعبیه شده است و این مزیت باعث شده است که تبادل دیتا بین سه عدد سرو درایو بصورتreal time باشد.

 این مدل بهترین انتخاب برای کاربری هایی مانند ماشین های چند محور و ماشین های با کاربرد سنکرون کردن محور های سرو موتور می باشد. طراحی منحصر به فرد این مدل سرو درایو باعث شده است که این مدل یک انتخاب مناسب در صرفه جویی انرژی می باشد.

پشتیبانی از شبکه های DMCNET، CAN-OPEN و  RS485 این امکان را می دهد که از این مدل بتوان در بسیاری از کاربری های دیگر استفاده کرد.

 برخی از کاربرد های ASDA-M به شرح زیر می باشد:

ماشین الات صنایع مختلف

دستگاه های سی ان سی و چند محور

ربات های pick&place

سیستم های با تعداد سرو بالا

میتسوبیشی کنترلر موشن جدید

  شرکت میتوبیشی الکتریک اتوماسیون (MITSUBISHI) در راستای اقدامات رو به رشد خود و به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در فناوری های اتوماسیون صنعتی، motion controller سری Q170MCPU-EIP  را عرضه نمود. این Motion Controller به کاربران این امکان را میدهد که سیستم کنترلی فعلی خود را در شرایط تعادلی بین کیفیت و عملکرد مناسب همانند سرو موتور های میتسوبیشی راه اندازی کنند.  motion controller سری Q17 0MCPU-EIP  برای استفاده درسیستم های کنترلی شخص ثالث که بصورت AOI یا Add-On-Instructions می باشند طراحی شده است.


 شرکت میتسوبیشی الکتریک همچنین یک کتابخانه AOI به همراه یک مجموعه دستورات Motion که در بهبود نرم افزار و ایجاد پروسه کنترلی کمک می کند را فراهم کرده است. این دستور عمل­ها به کاربران اجازه ارتقای سریع و آسان نرم افزار و پروژه را میدهد. این کارت از طریق Ethernet/IP قادر به کنترل سرو موتور های میتسوبیشی سری MR-J3  و MR-J4 می باشد.

motion controller جدید میتسوبیشی سری Q170MCPU

 
motion controller سری Q170MCPU-EIP همچنین به کمک محیط برنامه نویسی مخصوص خود به  کاربران امکان برنامه نویسی position control  و همچنین برنامه نویسی PLC را میدهد. همچنین به کمک این motion control میتوان به بهترین نحو از سرو موتور های میتسوبیشی سری MR-J3 و سری MR-J4 بهره برداری کرد.
این کارت Motion برای کاربری هایی که در ان نیاز به یک PLC و کنترل ماکزیمم  8 عدد سرو موتور می باشد یک گزینه مناسب و حرفه ای می باشد.

برخی از کاربرد های این Motion Controller به شرح زیر می باشد:

ماشین الات پرکن

دستگاه های بسته بندی

ربات های pick&place

سیستم های حمل و نقل مواد

خطوط مونتاژ

 

کتاب سرووهای صنعتی، مبانی و اصول

کتاب «سرووهای صنعتی، مبانی و اصول» تالیف مهندس علیرضا سرایانی توسط نشر طراح روانه بازار کتاب شده است. این کتاب حاصل تجربیات اجرایی، الگوبرداری از برندهای موجود در بازار و جزوه های اموزشی مورد استفاده در کلاس های سروو در «آموزشگاه پارس اتوماسیون» می باشد که در سال 95 چاپ شد. در این کتاب قدم به قدم اجزای یک سیستم سروو تشریح می گردد و در فصل پایانی چند نمونه پروژه بصورت کامل تشریح می گردد.


 

سرووهای صنعتی مبانی و اصول

جهت دریافت فهرست مطالب «اینجا کلیک» کنید.

جهت سفارش کتاب و ارسال از طریق پست یا خرید اینترنتی به وب سایت «نشر طراح» مراجعه نمایید.

آدرس فروشگاه مرکزی نشر طراح: تهران - خیابان انقلاب-مقابل دانشگاه تهران- مجتمع فروزنده ،پلاک 1278، طبقه 2، واحد  506

تلفن فروشگاه: 66467999(021) - 2-66951831(021)